K zajištění správného fungování webu používáme cookies v souladu se Zásadami pro používání cookies na serveru AVÍZO.cz. Rozumím

Nápověda


Prodej dvojice roubených domů ve Štramberku v podhůří Beskyd

Cena: 1 450 000 Kč

Hypotéka: Spočítat splátku »

Lokalita: Štramberk, okres Nový Jičín
Druh nabídky: chaty-a-chalupy prodej v Novém Jičíně
Financování: kalkulace hypotéky zdarma
Stav objektu: před rekonstrukcí
Užitná plocha: 99 m2
Vlastní pozemek (m2): 99
Poloha objektu: rohový
Druh objektu: smíšená
Umístění objektu: centrum obce
Zastavěná plocha: 99
Počet podlaží objektu: 2
Kód zakázky: 1361, V centru Štramberku na ulici Dolní Bašta vám nabízíme ke koupi dvojici roubených domů (obytné stavení a bývalý výminek) z 18. století, zvané „Jericho“ mezi ulicí Horní a Dolní Bašta. Chalupa má dva vchody - jak z ulice Dolní Bašta, tak i z ulice Horní Bašta. Dvojice roubených domů je postavena na ploše 99 m2 a je kulturní památkou č.r. 8-3407.
Větší z objektů byl podélně situován do svahu, přistavěn k líci ulice Horní Bašta. Spád terénu vyrovnávala kamenná podezdívka, na kterou nasedalo z kuláčů roubené přízemí. Jednoduchá sedlová střecha, krytá lepenkou, svým západním štítem navazovala na sousední objekt. Východní svisle bedněný štít byl doplněn výzorníkem a podlomením. Rekonstrukcí objektu za účelem zkvalitnění bydlení, byla vyměněna střecha a k jižní straně přistavěn zděný trakt.
Menší z objektů, tzv. výminek s vlastním číslem popisným, je tvořen drobnou obdélnou roubenou dvojdílnou stavbou na vysoké kamenné podezdívce v líci ulice Dolní bašta. Roubené, původně vápnem obílené přízemí z otesaných kuláčů, se k ulici obracelo jednoosým průčelím s kaslíkovým oknem. Stejné se nacházelo i ve štíhlém východním průčelí, obráceném do soutky mezi sousedním domem, kterou vedlo kamenné schodiště. Z tohoto schodiště se vcházelo i ke vstupům do obou domků. Valbová střecha, v minulosti krytá asfaltovou lepenkou, je dnes pokryta štípaným šindelem.
Domy jsou vzácným dokladem typu předměstských dvoudílných domků roubených z kuláčů. Především pak tzv. výminek, který se dočkal i odborné rekonstrukce.
Jen pár kroků od štramberského náměstí - v historicky laděném a malebném zázemí podhůří Beskyd se tak můžete stát součástí života nově zrekonstruovaného centra unikátních penzionů, restaurací, kaváren, muzeí a galerií, hotelů nebo lázeňského komplexu, kde zázemí tvoří v rekonstruovaných měšťanských domech - Hotel Štramberk a penzion Jaroňkova pekárna nebo areál Lašských pivních kúpelí či Městský pivovar Štramberk. Tento objekt vyžaduje celkovou rekonstrukci, kterou v případě zájmu pro vás rádi zajistíme a to včetně nabídkového rozpočtu se stavební společností specializující se na rekonstrukce dřevěnic.

Naposledy upraveno

Ing. Lenka Hrtánková DiS.

Ing. Lenka Hrtánková DiS. Odeslat dotaz prodejci

Telefon:+420 775 711 999
Email:infokaktusreality.cz

Kaktus Reality s.r.o.
Hlavní třída 562/85, 70800, Ostrava - Poruba
www.kaktusreality.cz

Více informací o Kaktus Reality s.r.o.

Fotografie:

Adresa nemovitosti: Zvětšit mapu

Další podobné inzeráty: Štramberk

TOPlist